Hakan Silahsızoğlu Watermans Arts Center’ın Çocuk Tiyatrosu Direktörü Oldu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mimesis Haber / Atta Festival’in kurucusu ve direktörü Hakan Silahsızoğlu, 2020 yılının Ocak ayından itibaren Watermans Arts Center’da Çocuk Tiyatrosu yeni program direktörü olarak çalışmaya başlıyor.

Watermans Arts Center, Batı Londra’nın en iyi kültür-sanat etkinliklerini sergileyen sanat merkezi ve 35 yılı aşkın bir süredir sunduğu kaliteli çocuk tiyatrosu ile çocuklara yaratıcılık konusunda ilham vermekte.

Silahsızoğlu, Londra’da yeni işine başlarken, Türkiye’nin bebekler ve çocuklar için tek uluslararası sanat festivali olan Atta Festival’e liderlik etmeye devam edecek.

İngiltere’de bulunan Bristol Old Vic Theatre School oyunculuk bölümü mezunu olan Silahsızoğlu bugüne kadar BBC Radio 4 için kaydedilen radyo oyunlarının yanı sıra İstanbul ve Londra’da çeşitli TV reklamlarında, uluslararası televizyon ve film projelerinde yer aldı.

Kültür operatörü olarak; oyun yazarlarına yönelik çalışmalar yürüten The Fence tiyatro ağı üyesi ve Avrupa’nın en geniş tiyatro çevirileri ağı olan Eurodram’ın Türkçe komitesi eş-koordinatörü olarak çalışmalarda bulunan Silahsızoğlu, performans sanatları alanında faaliyet gösteren New York merkezli “ISPA”ya 2016, 2017 ve 2018 yıllarında arka arkaya üç kez global fellow olarak katıldı. Silahsızoğlu çocuklar için performans sanatları alanında dünyanın en prestijli kongresi olan “IPAY”in seçici kurulunda yer almakta. Silahsızoğlu 2016 yılında kurucusu olduğu Türkiye’nin bebekler ve çocuklar için tek uluslararası sanat festivali Atta Festival’in de direktörlüğünü yapmakta.

Watermans hakkında

Watermans, kaliteli sergi, tiyatro, çocuk tiyatrosu, sinema ve festivaller içeren kapsamlı programıyla, Londra’nın meşhur Kew Gardens bahçesinin karşısında, nehir kıyısındaki çarpıcı atmosferi ile yıl boyunca 400.000’den fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. 238 kişilik tiyatrosu ile Londra’nın önde gelen kültür-sanat merkezi olan Watermans, ayrıca iki açık hava festivaliyle sanatseverleri ağırlıyor.

Paylaş.

Yanıtla